Orges Shehi te Partizani

Kampionët në fuqi do të nisin një projekt afatgjatë me ish-trajnerin e Tiranës


Ndonëse Partizani nuk e ka emëruar ende një trajner në krye të skuadrës pas largimit të Zoran Zekiçit tek Osijeku në Kroaci, drejtuesit e kuq e kanë bërë zgjedhjen e tyre dhe ai është Orges Shehi.

Klubi kampion shqyrtoi disa emra dhe pa edhe në tregun e jashtëm, por në fund është vendosur që të pritet që Shehi të zgjidhë çështjen kontraktuale me Tiranën dhe më pas të firmosë me Partizanin, që duke parë situatën pozitive që ndodhet skuadra, ka vendosur të vazhdojë momentalisht me stafin aktual dhe në fund të nisë një projekt afatgjatë me Shehin, të cilit pritet t’i ofrohet stoli dhe një vendimmarrje e plotë mbi ekipin.

Në Tiranë për stolin e kuq erdhi edhe Robert Prosineçki, por në fund drejtuesit u tërhoqën për shkak të kërkesave të larta financiare, që ishfutbollisti i njohur kishte.

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Humbja me Suedinë, Silvinjo: Provuam skemë të re!

Për trajnerin Silvinjo, Kombëtarja bëri një paraqitje shumë të mirë në miqësoren me Suedinë,

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…