Mikhailo Mudrik, te Çelsi deri në 2031!

22-vjeçari ukrainas kaloi vizitat mjekësore dhe kompletoi procedurën e kalimit nga Shakhtar Donjetck te blutë


Mikhailo Mudrik është një futbollist i Çelsit. Ajo që ishte paralajmëruar një natë më parë, sot është bërë zyrtare nga klubi londinez, pasi futbollisti 22-vjeçar ukrainas kaloi vizitat mjekësore dhe kompletoi procedurën e kalimit nga Shakhtar Donjetck te blutë.

Çelsi ka bërë çmenduri për të siguruar futbollistin pasi raportohet se hapi i parë ishte të binte dakord menjëherë me klubin ukrainas për të paguar 100 milionë euro për kartonin e tij. Më pas, për të bindur lojtarin, i ka dyfishuar ofertën që i ka bërë Arsenali, duke i propozuar një rrogë prej 100 mijë paund në javë, teksa “topçinjtë” i ofronin vetëm 50 mijë paund.

Kjo bëri më të thjeshtë mbylljen e shpejtë të negociatave dhe brenda ditës, Mudrik udhëtoi drejt Londrës, firmosi dhe u prezantua. Klubi bëri të ditur se ai ka firmosur një kontratë të rrallë, pasi ka nënshkruar për 8 vite e gjysmë, deri në qershorin e vitit 2031.

Më pasi, ai ishte i pranishëm sot në ”Stamford Bridge”, për të ndjekur ndeshjen e Çelsit ndaj Kristal Palas. Futbollisti u shfaq atje duke hapur një flamur ukrainas, një situatë e pazakontë duke llogaritur se në një nga tribunat është i hapur ende baneri i Roman Abramoviç, një prej mbështetësve të Vladimir Putin në ofensivën e tij në vendlindjen e Mudrik.

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Humbja me Suedinë, Silvinjo: Provuam skemë të re!

Për trajnerin Silvinjo, Kombëtarja bëri një paraqitje shumë të mirë në miqësoren me Suedinë,

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…