“Ici -c’est Paris” – Lionel Messi është i Paris Saint Germain!

Lionel Messi është zyrtarisht lojtar i Paris Saint Germain. Argjentinasi sapo ka vënë këmbën në kryeqytetin francez.


Lionel Messi është zyrtarisht lojtar i Paris Saint Germain. Argjentinasi sapo ka vënë këmbën në kryeqytetin francez.

Ai është pritur nga një numër i madh tifozësh dhe doli në dritaren e vendit ku po qëndron për t’i përshëndetur.

Që në fillim i ka fituar zemrën tifozëve me një bluzë të bardhë të veshur në të cilën shkruhet “Ici cest Paris” që është dhe slogani i ekipit.

Të shumtë ishin dhe tifozët që ndoqën në kohë reale fluturimin me avion të Messi-t për në Francë.

Tani nuk ka më asnjë dyshime. Messi i dha fund karrierës te Barcelona dhe tani është lojtar i PSG.

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Humbja me Suedinë, Silvinjo: Provuam skemë të re!

Për trajnerin Silvinjo, Kombëtarja bëri një paraqitje shumë të mirë në miqësoren me Suedinë,

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…