Barcelona gjen “Messin e ri” në Argjentinë

Lucas Roman do të nënshkruajë deri më 30 qershor 2026 me një klauzolë lirimi prej 400 milionë eurosh


Një marrëveshje në perspektivë e përcaktuar nga Barcelona. Blaugranët kanë kompletuar nënshkrimin e sulmuesit 18-vjeçar Lucas Roman nga Ferro Carril Oeste. Katalanasit konfirmuan suksesin e operacionit përmes një deklarate që u shfaq në faqen e tyre zyrtare:

“Barcelona dhe klubi Ferro Carril Oeste kanë arritur marrëveshje për transferimin e lojtarit argjentinas, i cili do të nënshkruajë deri më 30 qershor 2026 me një klauzolë lirimi prej 400 milionë eurosh”.

Futbollisti kushtoi 1.2 milionë euro, plus 15% për rishitjen e ardhshme. Ai ka nënshkruar një kontratë 3-vjeçare me futjen e një klauzole monstruoze lirimi prej 400 milionë eurosh. I linduri më 2004, me nofkën ‘El Pocho’, fillimisht do të grumbullohet në ekipin ‘B’, të drejtuar nga Rafa Marquez.

Për kanalet zyrtare Blaugrana, talenti i ri i Albiceleste dha deklaratat e para pas nënshkrimit: “Jam shumë i emocionuar dhe do të jap gjithçka. Ndihem i privilegjuar që jam këtu”. Natyrisht, mëngjarashi Roman pëlqen të lëvizë në të gjithë frontin sulmues dhe, mbi të gjitha, po përgatitet të bëhet xhevahiri i ri i ngjyrave Blaugrana.

Champions League, Egnatia humbet me Borac Banja Luka

Kampionia e Shqipërisë, e cila luajti nga minuta e 28-të me një lojtar më pak, pësoi gol në minutën e…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Silvinjo dhe Gjimshiti: Asgjë nuk është e pamundur ndaj Spanjës

Kombëtarja shqiptare do të luajë mbrëmjen e së hënës ndaj Spanjës sfidën e tretë dhe të fundit të grupit B

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

Duka: Tani duam të kualifikohemi në Botëror

Rrugëtimi i Kombëtares kuqezi në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” është ende një nga temat më të diskutuara në…