Arijon Ibrahimoviç deri në 2025 te Bajerni i Mynihut

Mesfushori 17-vjeçar ka nënshkruar deri në vitin 2025 me bavarezët, pasi ka bindur trajnerin Julian Nagelsman


Arijon Ibrahimoviç, futbollisti me origjinë shqiptare i cili luan me Bajern Mynih, nga tani e tutje do të jetë pjesë e skuadrës së parë të bavarezëve. Vendimin e ka treguar drejtori sportiv Hasan Salihamixhiç, pasi u zyrtarizua rinovimi i kontratës së mesfushorit ofensiv 17-vjeçar.

Klubi bëri të ditur se Ibrahimoviç kishte nënshkruar deri në vitin 2025 me bavarezët, pasi kishte bindur trajnerin Julian Nagelsman gjatë fazës përgatitore në janar, ku edhe shënoi një gol në miqësoren ndaj Salcburgut.

“Ne jemi të lumtur që kemi zgjatur kontratën me Ari Ibrahimoviç. Ai është zhvilluar shumë mirë këtu me ne dhe tani do të jetë pjesë e skuadrës tonë të profesionistëve”, tha ”Brazo” pas nënshkrimit të marrëveshjes me lojtarin.

“Unë jam shumë krenar dhe mirënjohës. Për mua është një ëndërr që bëhet realitet. Pres me padurim hapat e mi të radhës te Bajerni”, ishte komenti i vetë djaloshit shqiptar i cili aktualisht përfaqëson Gjermaninë në arenën ndërkombëtare. Ai ka luajtur 12 ndeshje me Gjermaninë U17 duke shënuar 9 gola si dhe ka shënuar 2 gola me Gjermaninë U18 në 6 ndeshje të luajtura.

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Humbja me Suedinë, Silvinjo: Provuam skemë të re!

Për trajnerin Silvinjo, Kombëtarja bëri një paraqitje shumë të mirë në miqësoren me Suedinë,

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…