Zhoze Murinjo drejt Brazilit

Për trajnerin aktual të Romës është hapur një derë ndoshta më e rëndësishme


Zhoze Murinjo nuk ia doli që të bënte realitet ëndrrën e tij që të merrte drejtimin e përfaqësueses së Portugalisë, ashtu siç kishte shpresuar prej kohësh. Një ditë më parë kjo e fundit zgjodhi spanjollin Roberto Martinez si pasardhësin e Fernando Santos, duke lënë “Special One” përsëri jashtë planeve të saj.

Por për trajnerin aktual të Romës, është hapur një derë ndoshta më e rëndësishme. Mediat ndërkombëtare shkruajnë prej ditësh se ka kontakte mes menaxherit të tij, Zhorge Mendes dhe Federatës së Futbollit të Brazilit. Këto nuk janë më vetëm thashetheme dhe sot “Tuttosport” ka raportuar se janë shtuar bisedat mes palëve për të detajuar një akord të mundshëm.

Në Brazil prej kohësh kërkojnë një trajner me emër në arenën ndërkombëtare, të bindur se ai mund t’i kthejë përsëri në majë të futbollit botëror, pasi pavarësisht emrave të mëdhenj në përbërje, trajnerë të njohur brazilianë nuk ia kanë dalë të sigurojnë fitore në Kupën e Botës. Më parë kanë qarkulluar edhe emrat e Guardiolës, Ançelotit apo edhe Zidan, por me sa duket, Murinjo është ai që gjendet më afër stolit të “seleçaos”.

Lexo më shumë

Champions League, Egnatia humbet me Borac Banja Luka

Kampionia e Shqipërisë, e cila luajti nga minuta e 28-të me një lojtar më pak, pësoi gol në minutën e…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Silvinjo dhe Gjimshiti: Asgjë nuk është e pamundur ndaj Spanjës

Kombëtarja shqiptare do të luajë mbrëmjen e së hënës ndaj Spanjës sfidën e tretë dhe të fundit të grupit B

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

Duka: Tani duam të kualifikohemi në Botëror

Rrugëtimi i Kombëtares kuqezi në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” është ende një nga temat më të diskutuara në…