Bilardisti shqiptar, Eklent Kaçi shpallet nënkampion bote

Bilardisti shqiptar, i cili u shpall kampion bote i vitit 2023, u mposht në finale nga amerikani, Fedor Gorst, me rezultatin e ngushtë 15-14.


Bilardisti shqiptar, Eklent Kaçi është shpallur nënkampion bote në World Championship 2024 (disiplina 9 gurë), i zhvilluar në Jeddah, në Arabi Saudite, në datat 3-8 Qershor, njoftoi sot Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar.

Bilardisti shqiptar, i cili u shpall kampion bote i vitit 2023, u mposht në finale nga amerikani, Fedor Gorst, me rezultatin e ngushtë 15-14.

Kjo finale, do të mbahet mend si finalja më emocionuese dhe më e luftuara në historinë e sportit të bilardos.

“Kampionati Botëror 2024 WPA me 9 gurë, ishte një dëshmi e nivelit të lartë të konkurrencës dhe aftësisë sportive në Bilardo (profesioniste) dhe Eklent Kaçi na bëri përsëri krenarë, duke ngritur edhe njëherë flamurin shqiptar në arenën botërore”, bëri të ditur KOKSH.

Lexo më shumë

Champions League, Egnatia humbet me Borac Banja Luka

Kampionia e Shqipërisë, e cila luajti nga minuta e 28-të me një lojtar më pak, pësoi gol në minutën e…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Silvinjo dhe Gjimshiti: Asgjë nuk është e pamundur ndaj Spanjës

Kombëtarja shqiptare do të luajë mbrëmjen e së hënës ndaj Spanjës sfidën e tretë dhe të fundit të grupit B

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

Duka: Tani duam të kualifikohemi në Botëror

Rrugëtimi i Kombëtares kuqezi në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” është ende një nga temat më të diskutuara në…