Djali i legjendës Ronaldinjo te Barcelona

Futbollisti i ri, pasi ka mbyllur kontratën me Kruzeiron, ka vendosur që të provojë një eksperiencë në Europë


Quhet Zhoao de Asis Moriera, është sulmues dhe është lojtari më i ri i Barcelonës. Por, për të do të ketë një vëmendje të veçantë në Katalonjë, pasi bëhet fjalë për djalin e legjendës Ronaldinjo.

Futbollisti i ri, pasi ka mbyllur kontratën me Kruzeiron, ka vendosur që të provojë një eksperiencë në Europë dhe falë lidhjeve të babait të tij, ka firmosur për klubin e Barcelonës i cili pritet që ta prezantojë së shpejti.

Sulmuesi do të luajë me skuadrat e akademisë së Barcelonës, por mund të bëhet shpejt pjesë e ekipit B të saj nëse do të tregojë përshtatjen dhe progresin e duhur.

Champions League, Egnatia humbet me Borac Banja Luka

Kampionia e Shqipërisë, e cila luajti nga minuta e 28-të me një lojtar më pak, pësoi gol në minutën e…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Silvinjo dhe Gjimshiti: Asgjë nuk është e pamundur ndaj Spanjës

Kombëtarja shqiptare do të luajë mbrëmjen e së hënës ndaj Spanjës sfidën e tretë dhe të fundit të grupit B

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

Duka: Tani duam të kualifikohemi në Botëror

Rrugëtimi i Kombëtares kuqezi në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” është ende një nga temat më të diskutuara në…