Spektakël, por Erzeni dhe Kastrioti ndajnë pikët

Kastrioti dhe Erzeni u ndalën në një barazim 2-2 në Kamëz, me të dyja skuadrat që ndahen me nga një pikë


Kastrioti dhe Erzeni u ndalën në një barazim 2-2 në Kamëz, me të dyja skuadrat që ndahen me nga një pikë.

Sfida nisi mjaft mirë për shijakasit, të cilët shënuan dy herë në pjesën e parë me Asanin dhe Kapllanin,

Gjithsesi në pjesën e dytë, krutanët u zgjuan dhe reaguan mjaft mirë, ku në harkun e 6 minutave, shënuan dy herë për të rivendosur baraspeshën.

Rastet nga krutanët nuk munguan, por shijakasit nuk lejuan më gabime.

Kështu Kastrioti vazhdon të jetë në vendin e fundit të renditjes, me 20 pikë, ndërsa Erzeni ngjitet në vendin e tretë me 30 pikë.

KASTRIOTI 2-2 ERZENI
Stojanoviç 58′, Greca 63′ / Asani 5′, Kapllani 34′

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Humbja me Suedinë, Silvinjo: Provuam skemë të re!

Për trajnerin Silvinjo, Kombëtarja bëri një paraqitje shumë të mirë në miqësoren me Suedinë,

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…