Ndahet nga jeta Teodor Vaso, Duka: Futbolli shqiptar humbi një legjendë

Teodor Vaso, një nga ikonat e Kombëtares në vitet ’60-’70 është ndarë sot nga jeta.


Teodor Vaso, një nga ikonat e Kombëtares në vitet ’60-’70 është ndarë sot nga jeta.

Presidenti i FSHF-së, Armando Duka shprehet në mesazhin e ngushëllimit se futbolli shqiptar humbi sot një legjendë.

Duke thekson se Vaso ishte edhe një figurë emblematike për klubet e Skënderbeut, Partizanit dhe 17 Nëntorit.

“Mbrojtës i pakalueshëm, futbollist model dhe njeri me kontribute të mëdha në futbollin shqiptar e veçanërisht atë korçar. Ka shkruar emrin e tij me gërma të arta në histori. Ngushëllimet më të sinqerta familjes Vaso, miqve dhe të afërmve të tij. Kujtimi i tij do të mbetet i paharruar. Të prehesh në paqe Teodor Vaso”, shprehet Duka.

Futbolli shqiptar humbi sot një legjendë. Është ndarë nga jeta Teodor Vaso, një ikonë e vërtetë e Kombëtares në vitet '…

Posted by Armand Duka on Sunday, March 17, 2024

Lexo më shumë

“Women Euro 2025”, arbitret shqiptare gjykojnë Zvicër – Hungari!

Emanuela Rusa si kryesore, Edjena Kapxhiu e Mirjeta Salla në rolin e asistentes dhe Kejsi Tafili si arbitre e katërt

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Humbja me Suedinë, Silvinjo: Provuam skemë të re!

Për trajnerin Silvinjo, Kombëtarja bëri një paraqitje shumë të mirë në miqësoren me Suedinë,

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…