Pas Kilit, Shqipëria humb edhe me Suedinë

Shqipëria ka humbur me rezultatin 1-0 përballë Suedisë në miqësoren e zhvilluar në ‘Friends Arena’, Stockholm.


Shqipëria ka humbur me rezultatin minimal 1-0 përballë Suedisë në miqësoren e zhvilluar këtë të hënë në ‘Friends Arena’, Stockholm.

Ndeshja u vendos në minutën e 62’ nga një gol i Nilson, i cili i mori kohën pas krahëve mbrojtësit të qendrës kuqezi Mihaj dhe me kokë dërgoj topin e harkuar në zonë nga Kulusevksi.

Ndeshja në tërësi ishte e barabartë, ndërsa të besuarit e trajnerit Silvinjos kërkuan përgjatë gjithë kohës të ishin protagonist, duke kërkuar disa herë të shënonin, por pa sukses.

Kështu, pas Kilit, Shqipëria ka humbur dhe miqësoren e dytë të programuar në muajin mars, atë me Suedinë. Tashmë përpara për djemtë kuqezi janë finalet e Europianit “Gjermani 2024”.

EURO 2024/ Qazim Laçi: Jemi pjesë e finaleve me meritë

Mesfushori i ekipit Kombëtar ishte lojtari i radhës që doli sot në konferencën për media nga kampi bazë i kuqezinjve…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

EURO 2024/ Qazim Laçi: Jemi pjesë e finaleve me meritë

Mesfushori i ekipit Kombëtar ishte lojtari i radhës që doli sot në konferencën për media nga kampi bazë i kuqezinjve…

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

Duka për median italiane: Do të jemi të lumtur nëse kalojmë në fazën e 1/16

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka intervistë për median italiane TvPlay.