Sllovenia dhe Danimarka ndajnë pikët

Sllovenia dhe Danimarka, regjistruan barazimin e parë të këtij Europiani. Sfida nuk prodhoi fitues, teksa u mbyll me rezultatin 1-1.


Sllovenia dhe Danimarka, regjistruan barazimin e parë të këtij Europiani. Sfida nuk prodhoi fitues, teksa u mbyll me rezultatin 1-1.

Danezët ishin dominues nga fillimi dhe kaluan të parët në avantazh me Eriksen në minutën e 17-të.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat, ndërsa fraksioni i dytë ishte një tjetër histori. Sllovenët kishin disa raste të pastra dhe në minutën e 77-të, barazuan me Janza. Mbrojtësi shënoi vetëm 1 minutë pasi Sesko goditi shtyllën.

Pavarësisht tentativave, rezultati nuk ndryshoi deri në fund dhe dy kombëtaret u detyruan të ndajnë nga një pikë në Grupin C.

Lexo më shumë

Champions League, Egnatia humbet me Borac Banja Luka

Kampionia e Shqipërisë, e cila luajti nga minuta e 28-të me një lojtar më pak, pësoi gol në minutën e…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Silvinjo dhe Gjimshiti: Asgjë nuk është e pamundur ndaj Spanjës

Kombëtarja shqiptare do të luajë mbrëmjen e së hënës ndaj Spanjës sfidën e tretë dhe të fundit të grupit B

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

Duka: Tani duam të kualifikohemi në Botëror

Rrugëtimi i Kombëtares kuqezi në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” është ende një nga temat më të diskutuara në…