Sllovakia shokon Belgjikën

Sllovakia bëri surprizën e madhe në Europian, duke mposhtur 1-0 Belgjikën në ndeshjen e vlefshme për Grupin E.


Sllovakia bëri surprizën e madhe në Europian, duke mposhtur minimalisht Belgjikën pretendente, në ndeshjen e vlefshme për Grupin E.

Një gol i shënuar nga Schranz në minutën e 7-të, i dha tre pikët sllovakëve në Euro 2024.

Belgët ishin të pafat në këtë përballje, pasi panë t’iu anulohen dy gola nga VAR-i. Lukaku barazoi shifrat në minutën e 56-të, pas disa rasteve të shpërdoruara, por goli u anulua për pozicion jashtë loje.

Sulmuesi shënoi edhe në minutën e 86-të, por edhe këtë herë teknologjia e anuloi, për prekje me dorë gjatë aksionit nga Openda.

Kështu, Belgjika e nis malore rrugëtimin në Euro 2024, ndërsa Sllovakia mban vendin e dytë me 3 pikë, aq sa edhe Rumania.

Lexo më shumë

Champions League, Egnatia humbet me Borac Banja Luka

Kampionia e Shqipërisë, e cila luajti nga minuta e 28-të me një lojtar më pak, pësoi gol në minutën e…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Silvinjo dhe Gjimshiti: Asgjë nuk është e pamundur ndaj Spanjës

Kombëtarja shqiptare do të luajë mbrëmjen e së hënës ndaj Spanjës sfidën e tretë dhe të fundit të grupit B

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

Duka: Tani duam të kualifikohemi në Botëror

Rrugëtimi i Kombëtares kuqezi në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” është ende një nga temat më të diskutuara në…