Juventus barazon me Udineze, VAR i anulon golin Cristiano Ronaldo

Juventus e ka nisur ters sezonin. Bardhezinjtë janë ndalur në një barazim në transfertën e Udineses (2-2).

Në fakt pjesën e parë të besuarit e Allegrit e mbyllën me avantazhin e dy golave. Dybala zhbllokoi shumë shpejt sfidën në minutën e 3-të teksa Cuadrado dyfishoi më vonë.

Në pjesën e dytë, Udinese u ‘ngjall’ dhe shënoi fillimisht me Pereyran ndërsa Deulofeu shokoi Juventusin në minutën e 83-të.

Në minutën e fundit, Cristiano Ronaldo shënoi me kokë dhe hoqi bluzën për të festuar, por VAR i ‘ngriu’ buzëqeshjen dhe i anuloi golin e fitores.

Ronaldo këtë sfidë e nisi nga stoli teksa u aktivizua vetëm në minutën e 60-të.

Inter fiton titullin e 20-të të Serie A

Inter ngjyros “ziklatër” jo vetëm derbin e të hënës, por edhe Italinë në këtë sezon

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…